Niezmiernie miło jest nam oznajmić, iż #OutdoorTeam wzbogaciła nowa, niebanalna postać.

Pamiętacie ostatnią edycje Kolosów z 2021 r? Jak napisał portal https://www.gdynia.pl: "Syberia podbiła Gdynię, a jej eksplorator Maciej Besta strzelił hat-tricka. W sobotę zdobył ufundowaną przez Gdynię Nagrodę im. Andrzeja Zawady, w niedzielę Nagrodę Dziennikarzy i tę, o której śnią chyba wszyscy podróżnicy - Kolosa w kategorii Wyczyn Roku.

Jak sam pisze o sobie: Maciej Besta - eksplorator zimnych i odległych gór, zwłaszcza w północnej i wschodniej Syberii. Zorganizował blisko 30 ekspedycji, większość samotnie, w ramach projektów m.in., "Biegun Zimna Gór Syberii" (zidentyfikowanie i pierwsze wejścia zimowe na najzimniejsze szczyty Syberii, wszystkie samotnie oraz w okresie styczeń-luty), oraz "Biegun Samotności Gór Syberii" (najprawdopodobniej pierwsze samotne przejście Gór Byrranga, najbardziej odizolowanego pasma Syberii i jednego z najmniej zbadanych obszarów całej Arktyki). Odwiedził m.in., Góry Czerskiego, Suntar-Chajata, Wierchojańskie, Momskie, Sajan, Anadyrskie, Byrranga, Putorana, Ural. Zdobywca Kolosa za Wyczyn Roku (2021), Nagrody im. Andrzeja Zawady (2021), Nagrody Dziennikarzy (2021), wyróżnienia na Kolosach w kategorii Podróże (2018), oraz innych. Poza górami, naukowiec na Politechnice w Zurychu, specjalizujący się w wielopoziomowej analizie i przetwarzaniu nieregularnych danych wielkiej skali, autor bądź współautor ponad 40 publikacji na najważniejszych konferencjach i periodykach dziedziny High-Performance Computing, wielokrotnie zdobywających nagrody za najlepsze publikacje.

Jesteśmy dumni, iż tak znamienita postać rozpoczyna współpracę z naszym #Outdoorteam i będzie ambasadorem m. in. takich marek jak Bergans of Norway czy Y by Nordisk. Wkrótce zapraszamy na wywiad i materiały od Maćka.