Marka Bergans of Norway doczekała się w Polsce swojej reprezentacji. To #OutdoorTeam, w skład którego wchodzą takie osobistości jak Ryszard Pawłowski (himalaizm), Andrzej Marcisz (taternictwo, wspinaczka), Paulina Janczar (narciarstwo zjazdowe), Maja Rudka (wspinaczka) OliwiaSięWspina (turystyka górska).

Każdy członek teamu testuje dla Was odrębne kolekcje marki. Dzięki Outdoor Team dowiecie się więcej na temat produktów jednej z najlepszych marek outdoorowych na świecie. Tymczasem poznajcie bliżej reprezentantów teamu.

Ryszard Pawłowskifot. Daniel Dmitriew

Ryszard Pawłowski

Legendarny polski taternik, alpinista i himalaista. Instruktor wspinaczki i przewodnik górski. Uczestnik i jednocześnie organizator ponad 300 wypraw w góry wysokie. Wspinał się z takimi osobistościami jak Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki czy Janusz Majer. Jest pięciokrotnym zdobywcą Mount Everest i dokonał tego jako pierwszy i jedyny Polak w historii. Ryszard Pawłowski jest członkiem prestiżowego The Explorers Club. Do dnia dzisiejszego pozostaje aktywny w górach. W ramach działalności swojej Agencji Górskiej „Patagonia” wprowadza klientów na wyższe szczyty różnych łańcuchów górskich.

Andrzej Marciszfot. archiwum PG

Andrzej Marcisz

Nestor taternictwa, alpinista i wspinacz skałkowy. Jeden z propagatorów nowoczesnej wspinaczki sportowej. Poprowadził dziesiątki nowych, ekstremalnych dróg wspinaczkowych. Dokonywał pierwszych i rekordowo trudnych przejść bez asekuracji. Startował z sukcesami w zawodach wspinaczkowych w kraju i za granicą, które niejednokrotnie wygrywał. W 2015 roku zrealizował wariant wspinaczkowego przejścia Grani Głównej Tatr Wysokich, co zajęło mu w sumie około 57 godzin efektywnej wspinaczki. Było to pierwsze przejście tej grani z wejściem na wszystkie 384 nazwane szczyty i przełęcze. Do dziś spędza aktywnie czas w górach i w skałach.

Paulina Janczarfot. archiwum Pauliny Janczar

Paulina Janczar

Jak sama wspomina, kiedy jeszcze jako dziecko pod choinkę dostała swoje pierwsze narty, nie miała pojęcia do czego one służą, ale i tak poszła z nimi spać. Później dla narciarstwa straciła głowę. Dziś jest instruktorką Polskiego Związku Narciarstwa i spędza aktywnie czas w rejonach narciarskich na całym świecie. W Outdoor Team zaprezentuje dla nas najnowsze produkty marki z oferty skierowanej do miłośników narciarstwa.

Maja Rudkafot. archiwum KS Korona Kraków

Maja Rudka

Obecnie najlepiej wspinająca się polska juniorka. Przygodę ze sportem zaczęła w wieku 5 lat. Ma wielki talent, który jest poparty ciężkim treningiem. Daje to imponujące efekty. Maja świetnie czuje się zarówno w boulderingu jak i wspinaczce na trudność – jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów w obu tych konkurencjach. Bardzo duże sukcesy odnosi w skałach (drogi o trudnościach do 8b) jak i na zawodach wspinaczkowych rywalizując nawet z seniorami. Ma realne szanse, by powalczyć o start na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

OliwiaSięWspinafot. archiwum PG

OliwiaSięWspina

Oliwia (6 lat) to najmłodsza blogerka Portalu Górskiego, jednocześnie najmłodszy członek ekipy Outdoor Team. Na swoim blogu opowiada o górach widzianych z dziecięcej perspektywy, w czym pomagają jej rodzice. W Outdoor Team pełni rolę testerki odzieży przeznaczonej dla najmłodszych adeptów turystyki górskiej.