Wełna merynosowa nie bez powodu jest najlepszym wyborem dla coraz większej liczby turystów i entuzjastów outdooru.

Jej wszechstronne właściwości są naprawdę wyjątkowe: włókna są długie i cudownie miękkie w dotyku, zapewniają ciepło nawet w wilgotnych warunkach i chłód w letnie upały. Wełna merynosów jest trwałym włóknem naturalnym, a odzież z wełny merynosów przetrwa wieki, jeśli będzie odpowiednio pielęgnowana.

Co to jest wełna merynosów?
Wełna merynosowa to miękkie, trwałe, oddychające włókno naturalne o doskonałych właściwościach odprowadzania wilgoci i ciepła. Wełna merynosów jest naturalnie antybakteryjna, dzięki czemu jest łatwa w pielęgnacji. Dzięki przewiewnej strukturze wełna merynosów chłodzi w upale i zapewnia ciepło w chłodne dni.

Cała wełna merynosów, której używa Svala, pochodzi od zdrowych owiec, które nie są poddawane mulesowaniu.
Skąd pochodzi wełna merynosów?
Wełna merynosów pozyskiwana jest z owiec merynosów, które hodowane są głównie w Australii, Nowej Zelandii i RPA. Przez wieki owce merynosów ewoluowały, aby radzić sobie w różnych warunkach pogodowych i środowiskach: dzięki wyjątkowej ochronie wełny radzą sobie zarówno z palącym upałem, jak i mrozem. Te właściwości sprawiają, że wełna merynosów jest idealnym materiałem odzieżowym do uprawiania turystyki pieszej i wielu innych aktywności na świeżym powietrzu.

Włókna wełniane są niezwykle cienkie i długie, dzięki czemu są bardzo miękkie w dotyku. Przędza z wełny merynosów nie swędzi i nie podrażnia skóry, a dzięki swojej cienkości i elastyczności podąża za ruchami ciała praktycznie bez oporu.
Właściwości
Wyjątkowe właściwości wełny merynosów są nie do przecenienia. Podstawowa i warstwa środkowa z wełny merynosów Svala są miękkie, oddychające i odprowadzają wilgoć z dala od skóry, dzięki czemu są niezwykle wygodne przez cały czas. Wełna merynosowa chłodzi skórę w upale i zapewnia ciepło w zimnie i zachowuje swoje właściwości termiczne nawet po zawilgoceniu.

Włókno wełniane ma bardzo szczególną naturalną właściwość: zatrzymuje i neutralizuje zapachy lepiej niż jakiekolwiek inne włókno. Z tego powodu produkty z wełny merynosów są łatwe w pielęgnacji, samoczyszczące i nie pachną, ponieważ keratyna w wełnie niszczy bakterie powodujące nieprzyjemny zapach.

Użycie
Odzież z wełny merynosowej jest idealna do całorocznego noszenia do pracy, hobby, a nawet w domu. Dzięki doskonałym właściwościom odprowadzania ciepła i wilgoci, wełna merynosów doskonale nadaje się do warunków, w których pogoda i poziom aktywności są różne. Stroje z wełny merynosowej mogą być używane jako pierwsza warstwa lub warstwy pośrednie, a także zapewniają bardzo wygodne noszenie na co dzień.

W asortymencie Svala znajdziesz ubrania z wełny merynosów na każdą aktywność i potrzeby. Sprawdź w Sklepie Górskim