Używałem spodni Bergans Fongen podczas wielu przygód w różnych terenach.

Od wspinaczek w Tatrach, Costa Blanca i Ligurii, po wędrówki w Alpach i wielu innych miejscach, te spodnie są moim zaufanym towarzyszem, zapewniając wygodę, swobodę ruchów i wyjątkową trwałość. W tej obszernej recenzji zagłębię się w moje doświadczenia ze spodniami Fongen, skupiając się na ich elastyczności, wytrzymałości i doskonałej oddychalności podczas aktywności w czasie upałów.

Jedną z wyróżniających cech spodni Fongen jest ich wyjątkowa elastyczność, ułatwiająca skomplikowane wspinaczki i manewry techniczne. Dopasowany krój w połączeniu z klinem w kroku zapewnia maksymalną swobodę ruchów, niezbędną podczas technicznych wspinaczek. Spodnie nigdy nie krępowały ruchów, umożliwiając mi wykonywanie dynamicznych działań bez przeszkód. Niezależnie od tego, czy wspinałem się w rysach, czy stawiałem wysokie kroki, spodnie Fongen bez wysiłku dostosowywały się do ruchu mojego ciała.

 

Costa Blanca

Spodnie Bergans Fongen również przeszły moje oczekiwania pod względem trwałości. Wykonane z mieszanki materiałów, w tym bawełny organicznej, poliamidu i elastanu, okazały się dość odporne na nierówny teren i ostre skały. Nawet po wielu uderzeniach spodnie nie nosiły znaczących śladów zużycia. Wzmocnione sekcje, szczególnie w tylnej części nogawek i kolan, zapewniają dodatkową warstwę ochronną, dzięki czemu doskonale nadają się do trudnych warunków wspinaczkowych.

Spodnie wyróżniają się doskonałą oddychalnością, co czyni je najlepszym wyborem podczas moich aktywności w czasie upałów. Podczas długich wędrówek w ciepłym klimacie lub podczas biegania w górach spodnie te były w stanie skutecznie odprowadzać wilgoć i regulować temperaturę ciała. Wiatro- i wodoodporny materiał nadal umożliwia cyrkulację powietrza, zapobiegając przegrzaniu i dyskomfortowi. Ta cecha jest szczególnie cenna podczas wędrówek w obszarach, w których kleszcze są problemem, ponieważ spodnie zapewniają zarówno ochronę, jak i odprowadzanie wilgoci, zapewniając wygodę na szlaku.


Fongen to świetne spodnie na wszelkie 3-sezonowe aktywności – więcej o nich przeczytasz pod tym linkiem.

Maciej Besta 

Zapraszamy do Galerii, gdzie znajdziecie więcej zdjęć z testu Bergans of Norway Fongen Pants.