KZKG RP

02.05.2020 to dzień 5. urodzin Klubu Zdobywców Koron Górskich Rzeczypospolitej Polskiej KZKG RP. Przez te 5 lat wiele się wydarzyło. Projekt został zrealizowany w pełni. Wydane zostały wszystkie korony w łącznej liczbie 35. Klub posiada własne gadżety, akcesoria oraz odzież górską.

Po 38 miesiącach działalności klubu KZKG RP ukazały się ostatnie pozycje wydawnicze będące w planach klubu praktycznie od samego początku jego działania. Dla przypomnienia są to trzy ostatnie korony z 35 planowanych do wydania programów.

W jednym z wcześniejszych wpisów sygnalizowałem już temat blogerów. Dzisiaj chciałbym iść w tym temacie zdecydowanie głębiej i dalej. Blogerzy to fenomenalna grupa górskich zapaleńców. Ludzi z pasją, którzy z różnych pobudek postanowili się dzielić z innymi swoimi doświadczeniami, przeżyciami i przygodami.

Korona Gór Sanocko-Turczańskich klubu KZKG RP

Góry Sanocko-Turczańskie należą do najmniej znanych polskich gór. Są zdecydowanie omijane przez wszelkiego rodzaju Główne Szlaki górskie w Polsce. Ich mała popularność turystyczna związana jest z nie dość dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną.

Góry Bialskie są może mało znane i stosunkowo małe. Korona przygotowana dla nich też nie błyszczy przepychem szczytów. Postawna, Rudawiec to nazwy szczytów, które zna już wiele osób. Warto zahaczyć o to pasmo bo emanuje ciszą i spokojem.